درب ها دارای سبک های مختلفی هستند که عمدتا بر اساس عملکرد آنها است. این طبقه بندی ها می تواند کار را برای صاحبان خانه های جدید آسان کند. انواع دربها در بخش سبک و مواد (متریال) ساخت می توان دسته بندی کرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.


انواع درها براساس سبک

 • درب های دوجداره (دوتایی): معمولاً داخل خانه و سبک هستند که به سمت کاربر تا می شوند. همانطور که درها تا می شوند به طور همزمان باز می شوند به همین دلیل است که معمولاً برای پوشاندن گنجه های اتاق ها و آشپزخانه ها استفاده می شود. با این حال، برخی از درب های دوجداره مدرن ساخته شده از قاب های شیشه ای و فولادی می توانند گزینه های فوق العاده ای برای نمای بیرونی باشند.

 • درب های لولایی: اکثر مردم به عنوان درهای گذرگاه می شناسند. این ها دارای یک سر هستند که بر روی لولا نصب شده اند تا بتوانند به اتاق بچرخند و از اتاق خارج شوند. به احتمال زیاد در  اتاق خانه شما نصب شده است.

 • درب های کشویی: درهای کشوی،  درهای بیرونی هستند که پشت یا کنار خانه استفاده می شوند و معمولاً روی حیاط باز می شوند. اما درب های کشویی نیز می توانند به داخل خانه در اتاق ها یا انبارها راه پیدا کنند. وقتی آنها را باز می کنید روی یک مسیر حرکت می کنند تا اصلا فضایی را اشکال نکند. این درها بیشتر داخل دفترها و مکان های اداری استفاده می شوند که به محل کار شما زیبایی و ظرافت می بخشند.

 • درب های محوری: بصورت چوبی، آلومنیومی تولید می شوند زیرا چارچوب و محور آنها برای تحمل بارهای سنگین تر طراحی شده است (مناسب برای درهای ورودی)

 • درب های غلتکی: به عنوان درهای سقفی مقطعی نیز شناخته می شوند عمدتا برای گاراژها و انبارها استفاده می شوند. درهای رول نیاز به فضای زیادی ندارند و با جنس های مختلف موجود هستند که به راحتی می توانند با سبک خانه شما مطابقت داشته باشند. وقتی باز می شوند تا سقف جمع می شوند.انواع درب های ورودی بر اساس مواد

درب‌ها از لحاظ مواد، نوع، کارایی و تکنولوژی ساخت متفاوت هستند.

 • درب چوبی: معمولا به‌عنوان درب داخلی و تفکیک محیط‌های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • درب فولادی: دارای استحکام بسیار زیادی می‌باشد و معمولا به‌عنوان درب خارجی و درب اصلی ساختمان به‌کار می‌رود.
 • درب آلومینیومی: این نوع درب‌ها مقاومت بسیار زیادی در برابر آب و رطوبت دارند و معمولا در استخرها، سرویس‌های بهداشتی و حمام‌های عمومی و شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • درب های فایبرگلاس: درهای فایبرگلاس بسیار با دوام، تعمیر و نگهداری کم، عایق مناسب و مقابل هر نوع فرورفتگی مقاوم هستند. رنگ آمیزی شده و گزینه های بسیار خوبی را برای استفاده داخلی یا خارجی ایجاد می کند. درب های فایبر گلاس انعطاف پذیری بالایی دارند از این رو با طرح های زیبا تولید می شوند.

 • درب شیشه‌ای: این نوع درب ورودی از جنس شیشه سکوریت می‌باشد و بیشتر در اماکن اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • درب ضد سرقت: در سال های اخیر یکی از تجهیزات ساختمانی که استفاده از آن ها افزایش یافته، درب ضد سرقت است. درب ضد سرقت همان گونه که از اسم آن مشخص است به درب های گفته می شود که مانع ورود سارقین شده و در مقابل هرگونه دست کاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است اطمینان به منزله صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی می توان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد؛ که برخلاف درب های معمولی این گونه درب ها در مقابل فشار، برش، اهرم و دست کاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب های معمولی حتی با نرده های حفاظتی دارند.
 • درب ضد حریق: درب های ضد حریق به دلیل آنکه دچار سوختن نمی شوند معمولاً در راهروها استفاده می شوند. درواقع این درب ها ازآن جهت در راه روها استفاده می شوند که درصورتی که شعله های آتش به راه روها رسید افراد حاضر در ساختمان بتوانند با رساندن خود به قسمت پشت درب ضد حریق بتوانند خود را از شعله های آتش در امان نگهدارند و شعله های آتش در پشت درب باقی بماند؛ بنابراین این نوع از درب ها ازجمله مهم ترین المان ها در بحث امنیت محیط می باشند.


قیمت درب

قیمت درب ها باتوجه به نحوه ساخت، مواد بکار رفته و کیفیت متریال استفاده شده متفاوت است. مهندسین و کارشناسان متخصص شرکت تولیدی صنایع پلیمر درب گل میخ با تجربه پروژه های بزرگ، آماده راهنمایی جهت انتخاب مناسب با بهترین قیمت، کیفیت و پشتیبانی به شما مشتریان عزیز می باشند.


شماره تلفن فروشگاه: 01135158888

شماره تلفن همراه کارشناش فروش: 09113179020-09119118488
پست الکترونیک: info@polydoor.ir
آدرس: مازندران- بابل- جاده بابل به آمل - زرگر شهر شهرک صنعتی لاله آباد
ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه از 7 تا 15.30 - پنج شنبه 7 تا 11