تفاوت هایی میان درب ضد سرقت فلزی و چوبی :

همانطور که از نام درب ضد سرقت فلزی مشخص است این درب ها ساختاری فلزی دارند و شما برای انتخاب رنگ مناسب این نوع درب ها باید به نکاتی مثل عدم خوردگی فلز هوازدگی آنها توجه داشته باشید.

نکته دیگر این است که در این درب ها بعلت وجود رکوب چوبی,رنگ فلز از پشت درب دیده میشود پس دقت داشته باشید که رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.البته با اینکه در این جنس درب ها مشکل انتخاب رنگ وجود دارد اما نباید از امنیت و مقاومت این درب ها نسبت به سایر درب های ضد سرقت چوبی یا کامپوزیت غافل شد.

یکی دیگر از قابلیت های مهم درب های ضد سرقت فلزی که باعث محبوبیت آنها میشود این است که میتوان از چندین قفل در قسمت های مختلف آن ها استفاده کرد که درب های دیگر این قابلیت را ندارند.درب های ضد سرقت فلزی علاوه بر توانایی عایق شدن در برابر صوت و حرارت,در برابر تغییرات دما نیز تاب بر نداشته و شکل فیزیکی خود را حفظ میکند.

تنها مشکلی که این درب های فلزی نسبت به سایر درب ها دارند زیبایی کمتر این درب هاست.


درب ضد سرقت فلزی بهتر است یا چوبی؟

همانطور که از نام درب ضد سرقت فلزی مشخص است، این درب ها از ساختاری فلزی ساخته شده اند.

بد نیست بدانید که شما برای انتخاب رنگ مناسب برای این درب ها لازم است تا علاوه بر زیبایی به برخی نکات همچون:

  • عدم خوردگی فلز یا هوازدگی آنها نیز توجه داشته باشید.
  • و اینکه همواره بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که هارمونی مناسبی میان رنگ فلز و رنگ درب ضد سرقت برقرار نمایند.
  • گفتنی است امروزه برای رنگ آمیزی این درب ها بیشتر از رنگ های پودری الکترواستاتیکی استفاده می شود.
  • نکته دیگری که درباره درب های فلزی باید بدانیم این است که در این درب‌ها، در صورت وجود داشتن روکوب چوبی، رنگ فلز نیز از پشت درب دیده خواهد شد لذا حتما دقت داشته باشید که در زمان انتخاب رنگ مورد علاقه خود، به رنگ فلز و همچنین چهارچوب درب نیز توجه کنید.

مزایا و معایب درب ضدسرقت چوبی

مهم‌‎ترین مزیت درب ضد سرقت چوبی زیبایی بیشتر آن است. این درب‌ها نقش‌پذیرتر بوده و معمولا با دکوراسیون داخلی ساختمان نیز هماهنگی بیشتری دارند. همچنین چوب یک عایق طبیعی در برابر دما و صدا است. بنابراین این درب‌ها به‌طور ذاتی عایق بهتری در مقایسه با درب‌های فلزی هستند. اما این درب‌ها مانند سایر محصولات چوبی، نقاط ضعف چوب را نیز با خود به همراه دارند. به عنوان مثال در برابر حرارت و آتش‌سوزی احتمالی مقاومت خاصی نداشته و آسیب‌پذیر هستند.البته همه درب‌های ضد سرقت چوبی در لایه‌های داخلی به کمک ورقه‌های فلزی تقویت شده‌اند؛ تا بتوانند نقش اصلی خود را که همان مقابله با سارقان است؛ به خوبی انجام دهند.

مزایا و معایب درب ضدسرقت فلزی

مقاومت بیشتر در برابر ضربه، دیلم و هر نوع فشار دیگر، مهم‌ترین مزیت درب ضد سرقت فلزی است. همچنین این درب‌ها در برابر حرارت و سایر عوامل تخریب محیطی مقاومت بیشتری از چوب دارند. از سویی درب‌های فلزی امکان استفاده از چندین قفل متعدد بر روی لنگه درب را به سادگی بیشتری فراهم می‌کنند. در نهایت ایراد مهم این درب‌ها، زیبایی کمتر آنها است. این درب‌ها تنوع طرح و رنگ کمتری داشته و البته فلز به خوبی چوب، عایق صدا و دما نیست. هرچند اغلب این موارد با افزودن یک پوسته چوبی به این درب‌ها قابل برطرف کردن است.

قیمت درب ضد سرقت فلزی و چوبی

درب‌های فلزی نسبت به درب‌های چوبی قیمت ارزان‌تری دارند و همین ویژگی یکی از مهم‌ترین عوامل تفاوت بین این دو جنس محسوب می‌شود. بهترین و جدیدترین انواع درب‌های ضد سرقت فلزی را می‌توانید همین حالا در فروشگاه صنایع پلیمر درب گل میخ سفارش دهید. علاوه‌بر کیفیت و استفاده از متریال استاندارد در ساخت درب‌ها، مجموعه گل میخ قیمت مناسبی را هم برای محصولات خود در نظر گرفته‌ است. کارشناسان گل میخ از طریق شماره تلفن 01135158888 آماده شنیدن نظرات و پاسخگویی به سوالات شما در زمینه خرید و نصب درب‌های فلزی ضد سرقت هستند.