چهارچوب های شرکت تولیدی پلیمر درب گل میخ به سه  نوع چهارچوب های فلزی، PVC و چوبی تقسیم می شوند. چهارچوب های مورد استفاده برای هر نوع درب متفاوت می باشد. معمولا برای درب ضد سرقت و درب داخلی ساختمان از فریم های فلزی با ضخامت های مختلف و برای سرویس های بهداشتی و حمام از چهارچوب های PVC استفاده می شود. عرض فریم درب با توجه به ضخامت دیوار ساختمان کاملا متفاوت می باشد. برای درب های داخلی علاوه بر چهارچوب فلزی از فریم های چوبی برای زیبایی نیز استفاده می شود. معمولا برای درب های ورودی از چهارچوب فلزی استفاده می شود که مقاوم در برابر ضربه می باشد .

چهارچوب فلزی مورد استفاده برای انواع درب ضد سرقت از نوع فلزی با رنگ الکترواستاتیک (رنگ کوره ای) و کاملا مقاوم در شرکت پلیمر درب گل میخ طراحی و تولید می گردد. همچنین چهارچوب های فرانسوی به صورت خام و با ضدزنگ غرقی اخرایی نیز عرضه می گردد.

چهارچوب PVC

چهارچوب PVC جدید ترین نوع چهار چوب درب می باشد که داری ویژگی های منحصر به فردی است و در پروژه های جدید ساختمانی چه برای سرویس بهداشتی و چه برای درب های اتاقی مورد استفاده قرار می گیرید. جنس به کار رفته در ساخت چهار چوب های PVC  از مواد پلیمری می باشد و کاملا ضد آب، مقاوم در برابر حشرات موذی است.


چهارچوب چوبی

بسیاری از مصرف کنندگان و طراحان دکوراسیون داخلی دربی که از چوب ساخته شده باشد را برای درب های داخلی انتخاب میکنند. در گذشته روی پروفیل چوب یک شیار جهت چفت شدن لنگه درب ایجاد می شد و از این پروفیل چهارچوب چوبی برای درب های اتاق استفاده می کردند. ولی امروزه با توجه تنوع سلیقه مشتریان و استفاده از ابزار های جدید در ساخت انواع مدل های پروفیل چوبی، امکان طراحی و ساخت انواع فریم چوبی برای درب های داخلی فراهم شده است. مشکل استفاده از چوب این است که با گذشت زمان و تحت فشار، امکان دارد دچار پوسیدگی و ترک خوردگی و سست شدن شود.


چهارچوب فلزی

در ساخت چهارچوب‌های فلزی درب معمولا از پروفیل فرانسوی ۲ میل استفاده می‌شود. این پروفیل‌ها دارای ۲ عدد لولا و جای قفل و زبانه پرسی (فابریکی) است.

اساس و پایه نصب درب در خانه و ساختمان چهارچوب است که امروزه استفاده از چهارچوب فلزی در خانه ها متداول تر شده است. علت آن تداوم و ماندگاری بیشتری است که دارا می باشد.

چهارچوب فلزی سهم بسیار گسترده ای از بازار را از آن خود کرده است علت آن نیز دوام و ماندگاری است که نوع فلزی دارا می باشد. همچینن خاصیت طرح و رنگ پذیری چهارچوب فلزی یکی دیگر از دلایل موفقیت این نوع به شمار می رود .شرکت پلیمر درب گل میخ چهارچوب های فلزی را به صورت خام، یا با رنگ کوره ای یا با ضدزنگ غرقی اخرایی تولید و عرضه می نماید.


چهارچوب های فلزی دارای انواع ساده، فرانسوی، مکزیکی و رومی هستند.


انواع چهار چوب فلزی:

۱. چهار چوب فلزی ساده:

این نوع از چهارچوب ها برخلاف چهارچوب فرانسوی و مکزیکی که دارای انحنای مختلف در جهات مختلف می باشد ، کمترین میزان انحنا و بصورت کاملا صاف و مسطح تولید و طراحی می شوند . بر روی بدنه فلزی چهارچوب ، کاوری از چوب قرار می گیرد که باعث زیبایی درب و چهارچوب می شود .

  ۲. چهار چوب فلزی مکزیکی:

چهارچوب های فلزی مکزیکی به اسم چهارچوب های قاشقی نیز شناخته می شوند .  این چهارچوب ها دارای انحنای مختلف در جهات مختلف است .چهارچوب درب مکزیکی قابلیت ساخت در سایزهای مختلف در مرحله خم کاری ورق بنا به درخواست مشتری دارند .

چهارچوب های مکزیکی در درب های ورودی ساختمان و فریم های پنجره pvc استفاده می شود. پروفیل مکزیکی ، خم کاری بیشتری نسبت به پروفیل فرانسوی است و وزن آن حدود  ۱۵% بیشتر از پروفیل فرانسوی است .

  ۳. چهار چوب فلزی فرانسوی:

یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین انواع چهارچوب فلزی است که از جمله پروفیل های باز به شمار می رود این پروفیل در ساخت درب اصلی و درب اتاق بیشترین کاربرد را دارد . ضخامت این چهارچوب غالبا ۲ تا ۲.۵ میلی متر بوده و در طول ۶ متر تولید و عرضه می شود.